غذا، فرهنگ، سلامتی، و تفریحی به نام آشپزی

از آشپزخانه تان چه خبر؟

جمعه 26 فروردین‌ماه سال 1390 ساعت 02:46 ب.ظدانش فنگ شویی شکیل شده از انرژی، انرژی، و انرژی، و همه چیز این بینابین. هدف این علم این است که چیدمان خانه، ساختار معماری خانه، و کلا چگونگی فضای خانه در جهت به راه اندازی نوع تازه تری از انرژی- چی- به کار رود. این داش معتقد است که انرژی پیرامون ما در نوع اترژی درونی ما تاثیر چشمگیری دارد و نباید مورد غفلت قرار گیرد. فنگ شویی سعی دارد انرژی وارد شده از طریق در ورودی را تحت کنترل قرار بگیرد، چراکه این انرژی سیال را مانند آب روانی می بیند که با به خوبی و همسان در خانه به گردش در بیایند و به موانع سخت یا آینه ها و مسایلی از اید دست برنخورد؛ به این طریق انرژی قدیمی و کهنه بیرون رفته و چی جدید جایگزین آن می شود. می بایست پنجره ها را هم هر از چند گاهی باز و بسته کنید تا اکسیژن به درون سرزیر شود.


نکات کشمش و فندقی:


- دو عدد کریستال طبیعی کوارتز یا سنگ رودخانه را در آستانه در ورودی قرار دهید تا انرژی چی قوی تری وارد خانه شود.

- برای داشتن انرژی خوب، لازم است که آشپزخانه را نزدیک در ورودی و در پشتی قرار ندهید، چرا که در این نواحی انرژی سریعتر خارج مس شود.

- فنگ شویی خوب با تغذیه سالم در ارتباط است. سعی کنید از میوه و سبزیجاتبه میران زیاد و غذاهای ارگانیک هم استفاده کنید.

-گل های تازه، میزان زیادی هوا و انرژی تازه به آشپزخانه می آورند.

-آشپزخانه را تا حد امکان ساده نگه دارید و از چیدن وسایل برقی اضافی در آن خوردداری کنید.

- در فنگ شویی نوع سه گانه چیدمان در نوع طراحی به کار می رود. بدین معنای گاز، سینک،

و یخچال به شکل مثلث در کنار چید شوند.

- هر نوعی از رنگ زرد در آشپزخانه مناسب است و به هضم غدا کمک می کند. قرمز، قهوه ای، و سفید هم برای رنگ اشپزخانه مناسب اند.

-برای عوض کردن حال و هوای آن می توانید نور آن را تغیبر دهید،  سبد میوه، گلدان سبزیجات تازه، بطری های آب، تغییر رنگ آن به رنگهای گرمتر، و نصف تابلوهای هنری که غذاهای خوشمزه و دهن آب اندازی دارد، فقط یکسری پیشنهاد است و می توان خیلی بهتر کار را انجام داد.